Ana dili İngilizce olan bir eğitmene ihtiyacım var mı?

“Anadili İngilizce olan eğitmenlerden mi yoksa anadili İngilizce olmayan eğitmenlerden mi ders almalı mıyım?”

Birçok yeni öğrenci bu soruyu soruyor. Öğrenci memnuniyeti açısından, anadili İngilizce olan ve olmayan eğitmenler arasında değerlendirme ve puanlarına göre bir fark yoktur. Premium Planımızla her ikisiyle de ders alabilirsiniz.

Bu sorunun cevabı, İngilizcenizle ne yapmak istediğinize bağlıdır. Karar vermenize yardımcı olmak için, gerçek öğrencilerden ve eğitmenlerden tavsiyeler alarak aşağıdaki kılavuzu bir araya getirdik.

İngilizce telaffuz geliştirme yapmak ister misiniz?

Anadil gibi İngilizce öğrenmek istiyorsanız, muhtemelen ana dili İngilizce olan bir native İngilizce öğretmeni ile çalışmalısınız. Amerikalı eğitmenlerimiz Amerikan aksanınızı, İngiliz eğitmenleriniz İngiliz aksanınızı, Avustralyalı eğitmenlerde Aussie aksanınızı geliştirmenize yardımcı olabilir.

Ancak sadece İngilizce telaffuz geliştirme odaklı çalışmak istemeniz, ana dili ingilizce olan bir native İngilizce öğretmeni seçmenin sizin için daha iyi uygun olduğu anlamına gelmez. Örneğin, anadili ingilizce olan bir eğitmen bize, “Kuzey İngilizce aksanım nedeniyle, bazen heyecanlanıp daha hızlı konuştuğumda beni anlamakta zorlanıyorlar” dedi.

Öte yandan, yüksek değerlendirme puanlarına sahip anadili ingilizce olmayan eğitmenlerimizin çoğu, dünyadaki İngilizce konuşanların çoğunun anlalayabildiği aksanlara sahiptirler. Birçok Filipinli eğitmen çağrı merkezlerinde çalışma deneyimine sahiptir, bu da çok açık bir ingilizceyle konuşmak için eğitildikleri anlamına gelir. Bu eğitmenleri “çağrı merkezi” kelimesiyle arama yaparak bulabilirsiniz:

Ayrıca üniversitede İngilizce üzerine ihtisas yapmış anadili ingilizce olmayan eğitmenler de bulabilirsiniz. Bu eğitmenlerin de oldukça iyi aksanları vardır. Ek olarak, ders rezervasyonu yapmadan önce eğitmenlerin tanıtım videosunu izleyebileceğinizi unutmayın. Bu şekilde, eğitmenin tam olarak ne tür bir aksana sahip olduğunu duyabileceksiniz.

Son olarak, öğrencilerimiz bize Engoo ile ilgili en sevdikleri şeylerden birinin eğitmenlerimizin çeşitliliği olduğunu söylüyorlar. Sonuçta, İngilizce küresel bir dildir. Farklı aksanlara ne kadar çok aşina olursanız, aksanlarına bakmaksızın dünyanın dört bir yanındaki insanlarla iletişim kurma konusunda okadar iyi olursunuz!

Hangi aksanla konuşmak istediğinize bakmaksızın, Engoo'daki çok çeşitli eğitmenlerden yararlanmayı unutmayın:

  • Standart Planlarımız size Avrupa, Afrika ve Latin Amerika'dan gelen eğitmenlerin İngilizcelerini tecrübe etmenizi sağlayacaktır.
  • Premium Planlarımız, yukarıdakilerin tümüne ek olarak İngilizce dünyasının farklı köşelerinden gelen aksanlara erişmenizi sağlayacaktır. Bunlar, daha iyi bilinen ülkeler olan ABD ve İngiltere'ye ek olarak Güney Afrika veya Yeni Zelanda'dan daha sıradışı aksanları içerir.

Ana dili İngilizce olan “ Native Speaker ” kişilerle sık sık etkileşimde misiniz?

Günlük yaşamınızda anadili İngilizce olan “ Native Speaker “ kişilerle etkileşime giriyorsanız, muhtemelen ana dili İngilizce olan bir native İngilizce öğretmeni ile ders yapmak istersiniz.

Örneğin, şu anda ABD'de işletme okuyan bir Japon öğrenci, “Anadili ingilizce olmayan eğitmenler konuşmamın ve dinlememin gelişmesine yardımcı oldular, ancak hala Amerikalılarla iletişim kuracak kadar iyi değildim. Her şeyi farklı telaffuz ediyorlar, daha hızlı konuşurlar ve farklı kelimeler kullanıyorlar. Bir native speaker ile aynı seviyede iletişim kurmak için native speaker olan kişilerle pratik yapmam gerektiğini hissettim.”

Ancak, ana dili İngilizce olan kişilerle sık sık etkileşime girme olasılığınız yoksa, muhtemelen bir native İngilizce öğretmeni ile ders yapmanız gerekmez. Aslında, anadil gibi ingilizce öğrenmek bazen anadili İngilizce olmayan diğer kişilerin anlayabilmesini zorlaştırabilir.

Her iki durumda da, muhtemelen normal hızda veya daha hızlı konuşan eğitmenlerden ders almak isteyeceksiniz, çünkü bu, konuşulan İngilizce'yi daha iyi anlamanıza yardımcı olacaktır. Tanıtım videolarını ve yorumlarını inceleyerek böyle eğitmenleri bulabilirsiniz.

İş hayatında veya kendi alanınızda çalışma deneyimi olan eğitmenler bulmak isteyebilirsiniz. Eğitmenlerimizin çoğu iş ve / veya iş tecrübesine sahiptirler. Bir banka için çalışıyorsanız, bir banka için çalışan eğitmenler arayabilirsiniz. İK'da çalışıyorsanız İK deneyimine sahip bir eğitmen bulabilirsiniz.

Japonya'da web tasarımcısı olan öğrencilerimizden biri, tasarım deneyimi olan ve anadili İngilizce olmayan eğitmenlerle çalışmayı tercih ediyor. Bu şekilde, tasarımla ilgili bir şeyi açıklamaya çalışırken sıkıştığında, Japonca söyleyebiliyor ve eğitmen onu İngilizceye çevirmesine yardımcı olabiliyor.

Rezervasyon Yapın!

Tabii ki, bir ders rezervasyonu yaparken dikkate alınması gereken birçok şey var. Örneğin, İngilizce öğrenme konusunda tavsiye almak istiyorsanız, anadili İngilizce olmayan bir eğitmenle İngilizceyi nasıl öğrendiğini sormak için bir ders rezervasyonu yapmak isteyebilirsiniz.

Her iki durumda da, deneyimli öğrencilerimiz sizin için doğru eğitmenleri bulmanın en iyi yolunun ders almaya başlamak olduğunu söylüyor. Derslerin ilk haftasından sonra, size ne tür özel ders stillerinin uygun olduğunu ve anadili İngilizce olan yada olmayan özel eğitmenler için tercihiniz ne olup olmadığını göreceksiniz.

İngilizce hedeflerinizi belirleyin ve eğitmenlerinizi aramaya başlayın!