Çocuklar İçin Mükemmel Çevrimiçi İngilizce Eğitmenini Bulma Rehberi

Bir çok seçenek varken, çocuğunuz için en uygun online İngilizce öğretmeni bulmak zor olabilir. İşte doğru kişiyi belirlemenize yardımcı olacak dört adımlı bir yol haritası.

1. Çocuklarınızı Çevrimiçi Dersler Hakkında Heyecanlandırın

Herhangi bir eğitmeni çocuğunuzla tanıştırmadan önce, onların çevrimiçi derslere ilgi duymasını sağlamalısınız.

Hali hazırda aşina değillerse, onları internet üzerinden insanlarla (ör. Arkadaşlar ve akrabalarla) konuşmaya teşvik etmeniz iyi olabilir.

Ayrıca çocuklarınıza online İngilizce dersleri mecburi bir sorumluluk olmayacağını anlatabilirsiniz. Onların haftada birkaç kez oyun zamanlarını etkilemeyecek şekilde eğlenceli bir şey yapacaklarını bilmelerini sağlamanız iyi bir fikir olabilir.

Daha da önemlisi, sizin veya büyük bir kardeşin, onlar yanınızdayken online İngilizce dersleri almasıdır. Birçok durumda, küçük çocukların bir aile üyesinin bir eğitmenle konuşup eğlendiğini gördükten sonra çevrimiçi İngilizce derslerine ilgi duymaya başladığını gördük.

Sonuçta, size saygı duyuyorlar ve yaptığınız her şeyi denemek istiyorlar. Öyleyse onların rol modeli olun!

Artık çocuğunuzun ilgisini uyandırdığınıza göre, onu bağlı tutacak bir eğitmeni nasıl bulacaksınız?

2. Bir Kontrol Listesi Kullanın

Eğitmenler ve çevrimiçi okullar için seçim yaparken, özel ders hizmetlerinin temel yönlerini kapsayan bir kontrol listesi kullanmanızı öneririz. İşte önerimiz:

Her ders ne kadar sürer? Küçük çocuklar kısa derslerle daha başarılı olurlar.

Ebeveynler katılabilir mi? Odaklanmalarına yardımcı olmak için çocuğunuzla ilk birkaç derse katılmanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Okul hangi yaş aralığına ders veriyor? 0-5 yaş arası çocukların, küçük çocuklara eğitim verme konusunda uzmanlaşmış okullar veya eğitmenlerle ders yapması genellikle daha etkilidir.

Hangi öğrenme materyalleri kullanılıyor? Okul kaynak sağlıyor mu yoksa kendiniz mi hazırlamanız gerekiyor?

Sizin dilinizi konuşan eğitmenler var mı? Küçük çocuklar için, onlarla kendi ana dillerinde iletişim kurabilen iki dilli eğitmenlere sahip olmak faydalıdır.

İhtiyaçlarınıza bağlı olarak aşağıdakileri de kontrol etmek isteyebilirsiniz:

⬚ Hangi cihazlarla ders alınabilir?

⬚ Kardeşler birlikte ders alabilir mi?

⬚ Çevrimiçi öğrenime ek olarak çevrimdışı etkinlikler var mı?

⬚ Daha önce özel ihtiyaçları olan çocuklarla çalışan eğitmenler var mı?

3. 2-3 Eğitmeni Deneyin, Daha Fazlası Değil

Çocuğunuzun en çok sevdiği kişiyi seçebilmesi için iki veya üç eğitmen denemesine izin verin. Ancak, çocuğunuz yorulabileceği ve ilgisini kaybedebileceği için bundan daha fazlasına kaydolmadığınızdan emin olun.

Buna bağlı olarak, önceden biraz araştırma yaptığınızdan ve denemek için en umut verici eğitmenlerden iki veya üçünü seçtiğinizden emin olun. İncelemeleri ve derecelendirmeleri okumanın yanı sıra, eğitmenin kendisini tanıtan bir video yayınlayıp yayınlamadığını da görebilirsiniz.

Zaten online İngilizce dersleri alıyorsanız ve sevdiğiniz bir eğitmeniniz varsa, çocuğunuza da öğretmeye istekli olup olmayacaklarını sorabilirsiniz. Çocuklara öğretmemeyi tercih ediyorlarsa, yine de size çocuklara öğreten diğer eğitmenleri tavsiye edebilirler.

4. Eğitmenin Size Yardım Etmesine İzin Verin

Gerçekçi konuşursak, çocuğunuzla mükemmel bir ilk ders yapabilecek mükemmel bir eğitmen bulmanız çok zordur. Ancak, onlar için doğru eğitmen olmaya aday ve bu konuda en büyük potansiyele sahip eğitmeni bulabilirsiniz.

En kısa sürede “doğru kişi” olmalarına yardımcı olabilmeniz için çocuğunuz hakkında bildiklerinizi onlarla paylaşmalısınız. İşte eğitmenin bilmek isteyeceği bazı şeyler:

  • Çocuğunuzun ilgi alanları ve hobileri: Çocuğunuz trenlerden hoşlanıyor mu? Belirli bir süper kahramanı veya pop şarkıcısını seviyorlar mı? Beyzbolu, Çin yemeklerini veya filleri severler mi? Bir liste yapın ve yardımcı oluyorsa bağlantılarla birlikte eğitmene gönderin.
  • Çocuğunuz nasıl öğreniyor: Çocuğunuza bisiklete binmeyi öğretme deneyiminizden gelen, muhtemelen nasıl öğrendiklerine dair iyi bir fikriniz vardır. Sözlü mü yoksa görsel açıklamaları mı tercih ediyorlar? Uygulamalı olarak öğrenmeleri daha mı kolay?
  • Çocuğunuzu nasıl motive edebilirsiniz: İltifatları, ödülleri (örn. Gülen yüz çıkartmaları) veya beşlik çakmayı seviyorlar mı? Rekabet ile motive edilebiliyorlar mı?

Çocuğunuzu sizden iyi kimse tanımıyor. Bu “sırların” bazılarını eğitmenle paylaşmak, çocuğunuzla daha kolay bağlantı kurmasına yardımcı olacak ve birinci günden itibaren dersleri daha eğlenceli ve etkili hale getirecektir.

Son olarak, eğitmene onlara yardım edebileceğiniz herhangi bir yol olup olmadığını sorun. "Çalışmanızı desteklemek için ne yapabilirim?" Diye sormak, eğitmenle yakın ilişki kurmanın en iyi yollarından biridir. Alternatif olarak, basit bir şekilde "Size nasıl yardımcı olabilirim?" diye sorabilirsiniz.

Artık Hazırsınız!

Artık çocuklarınız için mükemmel eğitmeni aramaya hazırsınız.

Araştırmanızı yaparken Engoo'ya bir göz atın! İki yaş ve üzeri öğrencilere hizmet veren 7/24 online eğitim platformu Engoo sayesinde hiçbir şey için endişelenmenize gerek kalmaz:

  • Derslerimiz 25 dakika uzunluğundadır ve bu çocuklar için mükemmeldir.
  • Her yaştan çocuğun ilgilsini uyandırabilecek kendi ders materyallerimiz bulunur. Çocuğunuzun alfabeyi bilmesine bile gerek yoktur çünkü Çocuklar İçin İngilizce materyallerimiz tam da bununla başlar. (Bize inanmıyorsanız, ilk dersimizdeki alfabe şarkısını söyleyen şu kıza bir göz atın!)
  • Ayrıca çocuklarla ilgili deneyime sahip çok sayıda eğitmenimiz vardır. Onları, “love kids,” “early childhood education,” “secondary education,” “education major,” “preschool,” “teenagers,” “kids,” ve “mom” yada “dad” (kendileri ebeveyn olan eğitmenleri bulmak için) gibi anahtar kelimelerle arayarak bulabilirsiniz .

Ayrıca kaydolduğunuzda bir ücretsiz ders alabilirsiniz. Öyleyse neden denemiyorsunuz?

Ebeveynlerin 12 yaşın altındaki çocuklarla ilk ay derslere katılmaları tavsiye edilir.