Çevrimiçi Eğitimi Denemek İçin 3 Neden

Hepimiz dil eğitiminin faydalarını biliyoruz: eğitmenden daha fazla ilgi, hata yaptığınızda daha fazla düzeltme ve ilgilendiğiniz haberler veya TV şovları olsun, istediğiniz her şeyi çalışma imkanı.

Ancak yüz yüze yaptığınız şeylerin çoğunun çevrimiçi olarak daha düşük bir maliyetle ve daha kısa sürede yapılabileceğini biliyor muydunuz? Ayrıca aralarından seçim yapabileceğiniz daha fazla eğitmen seçeneğinizde vardır. Bugün, online eğitimi denemeniz için üç nedenden bahsedeceğiz.

1. Zamandan ve Paradan Tasarruf Edin Ama Yine de Etkili Öğrenin

En büyük fayda tasarruftur. Genel olarak, çevrimiçi dersler (online classes) yüzyüze İngilizce derslerinden (offline classes) daha ucuzdur ve öğrenciler arasında giderek daha da popüler hale gelmektedir. Bunun nedeni, bazı araştırmaların çevrimiçi öğrenmenin yüz yüze öğrenme kadar etkili olabileceğini bulmuş olması olabilir.

Çevrimiçi derslerde tasarruflar daha da büyüktür. Öğrencilerimizden birinin bize söylediği gibi, “Ülkemizdeki en ucuz özel İngilizce öğretmeni 45-60 dakika için 15 Dolara mal olmaktadır. Fakat, çevrimiçi olarak yarı fiyatına bir eğitmen bulabilirim. "

Ek olarak, yüzyüze İngilizce dersleri genellikle eğitmeninizle bir yerde buluşmanızı gerektirir. Eğitmeniniz evinize gelmedikçe, ikiniz de buluşmanız gereken yere gitmek için zaman harcamak zorundasınız, bu da çalışmalarınızın veya işinizin yanı sıra yorucu ve pahalı olabilir.

Çevrimiçi derslerle bu zamandan ve paradan tasarruf edebilirsiniz. Böylece dinlenme, rahatlama ya da her zaman denemek istediğiniz hobiler gibi başka şeylere zaman ayırabilirsiniz!

2. Dilediğiniz Yerde ve Dilediğiniz Amaç için Eğitmenler Bulun

Yüzyüze İngilizce dersleri için, daima yakınınızda bir eğitmen bulabilme durumu vardır. Küçük bir kasabada yaşıyorsanız, yakınlarda kolayca bir eğitmen bulamayabilirsiniz. Bir şehirde yaşıyor olsanız bile, yine de size yakın bir eğitmen bulmakta zorlanabilirsiniz ve bulsanız bile pek iyi olmayabilirler.

Çevrimiçi derslerle (online classes) bu durum bir sorun olmaktan çıkar. Sabit bir internet bağlantınız olduğu sürece, kendi evinizin rahatlığında dünyanın her yerinden eğitmenlerle öğrenebilirsiniz.

Dahası, aralarından seçim yapabileceğiniz çok çeşitli eğitmenleriniz olur. Konuşma tarzınıza, iş İngilizcesine veya sınava hazırlık aşamasına odaklanmak isteyip istemediğinize bakılmaksızın, öğrenme tarzınıza uyan ve hatta öğrenmekte olduğunuz dilin belirli yönlerinde uzmanlaşmış eğitmenler bulabilirsiniz.

Bu, özellikle online eğitim almanın önemli bir avantajıdır. Dille ilgisi olmayan çeşitli konularda (örneğin, sınıf yönetimi gibi) iyi olması gereken sınıf öğretmenlerinin aksine, öğretmenler dilin en çok ilgilendikleri yönlerine odaklanma özgürlüğüne sahiptir. Sonuç olarak, genellikle eğitim konusunda daha da uzmanlaşırlar.

Son olarak, birkaç aramayla, hobilerinizi ve ilgi alanlarınızı paylaşan veya sizin alanınızda çalışma deneyimi olan eğitmenler de bulabilirsiniz.

3. Çevrimiçi Araçlar

Çevrimiçi derslerle ilgili bir başka harika şeyde, çeşitli çevrimiçi öğrenme kaynaklarını kullanabilmenizdir.

Yüz yüze dersler ve özel dersler için CD'ler eşliğinde geleneksel ders kitaplarını kullanabilirsiniz. Ancak çevrimiçi öğrenmeyle, en güncel İngilizce içeriği ile öğrenme olasılığınız daha da yüksektir - yalnızca geleneksel öğrenme materyalleri değil, aynı zamanda podcast'ler, Youtube videoları ve internetteki haber makaleleri gibi şeyler de vardır.

Ayrıca, bilgisayarda öğretmek, eğitmeninizin sizin için ayrıntılı notlar alabileceği anlamına gelir. Size yeni bir kelime öğrettiklerinde, size hızlı bir şekilde dijital yazımınını gönderebilirler. Bir kelimeyi anlamazsanız, size hızlı bir şekilde bir resmini de gönderebilirler.

Bu yüzden dersin sonunda, incelemeniz gereken yeni sözcüklerin, resimlerin bağlantıların, dil bilgisi açıklamaların ve eğitmeninizin size gönderebileceği her şeyin bir listesine sahip olacaksınız. Çevrimiçi eğitmenler büyük bir çevrimiçi kaynak kitaplığına sahip olma eğilimindedir.

Son olarak, çevrimiçi platformlar genellikle ekran paylaşımı gibi özelliklere sahiptir, bu nedenle eğitmeninizle aynı sayfada olduğunuzu hissedeceksiniz.

Engoo’yu duydunuz mu?

Bu kısıma kadar çevrimiçi öğrenmenin üç avantajını ele aldık:

  1. Zaman ve paradan tasarruf edebilirsiniz.
  2. Her yerde ve herhangi bir amaç için eğitmenler bulabilirsiniz.
  3. Çevrimiçi araçları kullanabilirsiniz.

Engoo olarak, bu avantajların üçünü de sunduğumuzu söylemekten gurur duyuyoruz. Dünyanın dört bir yanından eğitmenlerle 25 dakikalık dersler sunan, 24 saat birebir ders verebilen bir özel ders platformuyuz.

Tasarruf açısından, bir ders için 13.60 TL’ye kadar düşük fiyatlarda ders alabilmektesiniz. Ve bir dersten sadece 15 dakika öncesine kadar bir özel eğitmen ayırtabilirsiniz.

Eğitmen yelpazemiz açısından, özel ihtiyaçlarınız için eğitmenler bulabileceğinizden de eminiz. İş İngilizcenizi geliştirmek istediğinizi varsayalım. Platformumuzda, İngilizcenin bu yönünü öğretme konusunda tutkulu ve / veya iş dünyasında deneyime sahip eğitmenleri kolayca bulabilirsiniz. Sadece "iş" kelimesiyle arama yapın:

Yürüyüş yapmayı seviyorsanız ve bir eğitmenle bunun hakkında konuşma pratiği yapmak istiyorsanız, "yürüyüş" kelimesiyle bir arama yapmanız yeterlidir:

Engoo'nun 100'den fazla ülkeden binlerce eğitmeni bulunur. Çeşitli eğitmenlerle öğrenmek, birçok ülkeden aksanlara alışmanıza yardımcı olacak ve sizi farklı kültürlerden ve geçmişlerden insanlarla iletişim kurmanız için eğitecektir.

Engoo'da, çevrimiçi eğitimi daha etkili hale getirmek için ders sistemimizde yerleşik özellikler de vardır. Örneğin, kendi çevrimiçi görüntülü görüşme sistemimizi oluşturduk. Bu, ayrı bir yazılım indirmenize gerek olmadığı anlamına gelir. Ev bilgisayarınızın veya mobil cihazınızın rahatlığında dersler alabilirsiniz.

Görüntülü görüşme sistemimiz, materyallerimizle çevrimiçi dersler için özel olarak tasarlanmıştır. Bir ders seçtiğinizde, eğitmeninizin ekranı dersi göstermek için otomatik olarak yenilenir. Bir kelimeyi vurguladığınızda, eğitmeninizin ekranında da vurgulanır. Sohbet kutusu aracılığıyla kendi resimlerinizi ve PDF belgelerinizi de paylaşabilirsiniz!

Öyleyse sabit bir internet bağlantınız varsa, neden çevrimiçi bir ders denemiyorsunuz? Ve Engoo ile ilk dersinizi ücretsiz olarak aldığınız için kaybedecek bir şeyinizde yok!