Birine Şimdiye Kadarki En İyi Doğum Gününü Nasıl Dilersiniz?

Tebrik mesajları yazmak zor bir iş olabilir ve doğum günü tebrikleri de bu duruma bir istisna değildir.

Kendiniz gibi İngilizce öğrenenlerin mümkün olan en iyi doğum günlerini tebriklerini yazabilmelerine yardımcı olmak için aşağıdaki öneriler listesini bir araya getirdik. Onları bir sonraki doğum günü kartınıza yazmaktan çekinmeyin veya sadece ilham kaynağı olarak kullanın!

Hiç bir doğum günü mesajının veya İngilizce olarak yazdığınız bir şeyin kulağa "iyi gelip gelmediğini" merak ettiniz mi? Eğitmenlerimizden birine sorun! Onlar 7/24 sizin için buradalar ve ilk seansınız bizden!

Onlara Güzel Bir Gün Dileyin

Doğum günü dileklerinin amacı, o kişiye güzel bir gün dilemektir. Tabii ki, “Hope you have a nice day” (Umarım iyi bir gün geçirirsiniz) ya da sadece “have a nice day” (“iyi günler dilerim”) gibi ifadeler kullanabilirsiniz. Ama biraz daha komik seçenekler varken neden bunları seçesiniz?

Hope it’s a good one!

İngilizce konuşanlar genellikle bunu standart doğum günü kutlamasıyla birlikte söyler: “Happy birthday! Hope it’s a good one!”

“Hope it’s a good one” "Umarım iyi bir doğum günü geçirirsin" anlamına gelir.

Wishing you the best birthday ever!

Bu ifade, "Umarım şimdiye kadarki en iyi doğum gününü geçirirsin." Anlamına gelir.

Hope you enjoy your special day.

İdeal olarak, yazdığınız mesajlarda devamlı olarak "doğum günü" kelimesini tekrarlamaktan kaçınmanız gerekir.

Çözümlerden biri bu güne "özel gün" demektir. Örneğin:

  • “Hope you enjoy your special day!”
  • “Wishing you the best on your special day!”
Hope all your birthday wishes come true!

Bu söz, doğum günlerinde dilek tutma geleneğinden gelir. Çocuklar için kullanmak iyi bir fikirdir ama yetişkin arkadaşlar için kullanmanız da eğlenceli olabilir!

Onlara İyi Bir Gelecek Dileyin

Birine iyi günler dilemekten daha güzel bir şey varsa o da onlara iyi bir gelecek dilemektir!

Wishing you an amazing year ahead!

Birine bu şekilde iyi bir yıl dileyebilirsiniz. Ayrıca, “I hope you have an amazing year ahead!” (“Umarım önünüzde harika bir yıl geçirirsiniz!”) ifadesini de kullanabilirsiniz.

Wishing you many happy, healthy years to come.

Genelde İngilizce tebrikler şu kelimeleri içerir: “happy” (“mutlu”) ve “healthy” (“sağlıklı”) ve doğum günü dilekleri de buna bir istisna değildir. 

“Happy” ve “healthy” kelimelerini “successful” (“başarılı”), “fun-filled” (“eğlence dolu”), “exciting” (“heyecan verici”) veya arkadaşının seveceğini düşündüğün herhangi diğer bir olumlu sıfatla değiştirerek doğum günü mesajınızı özelleştirebilirsiniz.

Wishing you an amazing day and a wonderful year ahead!

İnsanlara aynı anda harika bir gün ve yıl dileyebileceğinizi de unutmayın.

Wishing you all the best on your birthday!

Birine “all the best” dilediğinde en iyi şeylerin onların başına gelmesini umuyorsunuz. Bu nedenle, bir arkadaşınıza doğum günlerinde "en iyisini" dilerseniz, önümüzdeki günlerinin iyi şanslarla dolu olmasını dilersiniz.

Birine Mutlu Doğum Günleri dilemeyi mi unuttunuz?

Birisine doğum gününde mutlu bir doğum günü dilemeyi her zaman hatırlamayabiliyoruz. Bu durumda ne diyebiliriz?

Hope you had a wonderful birthday!

“Hope you had a wonderful birthday!” aslında “Hope you have a wonderful birthday” cümlesinin geçmiş zamanlı halidir. Aynı etki için daha önce değindiğimiz cümlelerin çoğunu da geçmiş zamana çevirebilirsiniz!

Örneğin:

  • Hope you enjoyed your special day!
  • Hope it was a good one!
Happy Belated Birthday!

“Happy belated birthday” (“Geçmiş doğum günün kutlu olsun”) ifadesi popüler ingilizce kalıplar arasında birine geç doğum gününü dilemek için güzel bir örnektir:

  • “Happy belated birthday! Hope you had a wonderful day!”
  • “Happy belated birthday! Hope you ate lots of cake!”
Wish I could have been there to celebrate with you!

Arkadaşınız bir doğum günü partisi düzenledi fakat siz buna katılamadıysanız, bu harika bir gecikmiş doğum günü mesajıdır.

Öte yandan doğum günü partisi henüz gerçekleşmediyse “Wish we could be there to celebrate with you!” (“Keşke seninle kutlamak için orada olabilsek!”) diyebilirsiniz.

Şimdi bir doğum günü mesajı gönderin!

Bunun size şimdiye kadarki en iyi doğum günü mesajını yazmanız için fazlasıyla ilham verdiğini umuyoruz. Şimdi birine mutlu doğum günleri dileme vakti!

Ve unutmayın, İngilizce yazma konusunda yardıma ihtiyacın olursa, eğitmenlerimize ulaşmaktan çekinmeyin. Onlar 7/24 sizin için buradalar ve ilk seansınız ücretsiz.