Karşınızda Engoo'nun En Yeni Ders Odası Özellikleri

Engoo'da, öğrencilerin öğrenimlerine odaklanabilmeleri için ders deneyimini sürekli iyileştiriyoruz. Bugün, en son özellik güncellemelerimizden ikisini sunmaktan mutluluk duyuyoruz: sanal arka planlar ve sözlük senkronizasyonu.

Sanal Arka Planlar

Artık bir ders odası açtığınızda, birkaç farklı sanal arka plan arasından seçim yapabileceksiniz.

Seçtiğiniz sanal arka planı ayarlamak için şu adımları izleyin:

  1. Ders odasının sol üst köşesindeki ayarlar düğmesine (dişli simgesi) tıklayın.
  2. Görüntülenen Çağrı Ayarları penceresinde "Arama arka planı efekti ekle"yi işaretleyin.
  3. İstediğiniz arka planı seçin.

Alternatif olarak, Engoo baykuşu gibiyseniz (aşağıdaki) ve sadece oturma odanızdaki dağınıklığı gizlemek istiyorsanız, "bulanıklaştırma" seçeneğini kullanın.

Yalnızca tek renkli bir arka plan istiyorsanız, "soluk mavi" ve "soluk turuncu" seçenekleri de vardır. Ve tatillerde de temalı arka planlar yayınlayacağız. Örneğin, Cadılar Bayramı sırasında yayınladığımız şu arka plan gibi.

Bunun gibi arka planlar kullanırsanız, öğretmeninizden "hayalet", "perili ev" ve "yarasalar" gibi arka planda gösterilen şeyleri nasıl söyleyeceğinizi de öğretmesini isteyebilirsiniz.

Aynı tarayıcıyı kullandığınız sürece, seçtiğiniz arka plan bir sonraki dersinize de otomatik olarak uygulanacaktır.

Sanal arka planlar çok az bant genişliği kullanır (özellikle görüntülü aramaların kendilerine kıyasla), bu nedenle dersinizi engellememeleri gerekir. Ancak, internet sorunlarıyla karşılaşırsanız, arka planı geçici olarak devre dışı bırakmanızı öneririz.

Senkronize Sözlük

Yerleşik sözlük özelliğimiz yaklaşık yarım yıldır yayında ve ona her gün yeni girişler ekliyoruz.

Yakın zamanda sözlüğü de yükselttik ve onu ders odasının geri kalanı gibi paylaşılan bir aktivite haline getirdik. Bu, öğretmeniniz sözlük özelliğini kullandığında, ne yaptığını gerçek zamanlı olarak görebileceğiniz anlamına gelir.

Örneğin, eğitmeninize sözlükteki örnek bir cümlenin ne anlama geldiğini sormak isterseniz, onu ekranınızda vurgulayabilirsiniz ve eğitmeniniz tam olarak hangi cümleyi sorduğunuzu bilecektir. Ve bir fotoğraf örneğine tıkladığınızda, her iki ekranda da büyüyecektir.

Eğitmeninizin ekranında sözlüğü kullandığınızı belirtmek için kırmızı bir nokta belirecektir.

Ve sözlüğümüzün üç dilli olduğunu biliyor muydunuz? Engoo'da Japonca veya Çince öğreniyorsanız, bu dillerdeki kelimeleri arayabilirsiniz. Örneğin, Japonca sözlüğümüzde bir girdi var.

Daha Fazla Özellik Çok Yakında

Bu yeni özelliklerin Engoo derslerini daha eğlenceli ve üretken hale getirmesini umuyoruz! Henüz yapmadıysanız, bir hesap açtığınızdan emin olun ve profesyonel çevrimiçi öğretmenlerimizle bire bir dil dersleri için rezervasyon yapmaya başlayın.