İngilizce Konuşanlar Sevgililer Günü'nü Farklı Kutluyor

Sevgililer Günü'nün sadece çiftler ve mum ışığında yemeklerden ibaret olmadığını biliyor muydunuz? Bugün size İngilizce konuşulan ülkelerdeki insanların günü kutlamasının diğer dört yolunu göstereceğiz!

1. Sınıf Arkadaşlarına Kart Vermek

Sevgililer Günü'nde Amerika Birleşik Devletleri'ndeki ilkokul çocukları birbirlerine Sevgililer Günü kartları verir. Genellikle biraz şeker de eklerler. Ekibimizin Amerikalı bir üyesi bize şunları paylaştı:

Herkesin bir paket Sevgililer Günü kartı alacağını ve sınıf arkadaşlarımız için her birine küçük bir mesaj yazacağını hatırlıyorum. Daha sonra onları sınıfın arkasındaki herkesin küçük "posta kutusuna" koyardık.

Hatta her yıl 750 milyon kartın bu şekilde değiştirildiği tahmin ediliyor!

2. (Kız) Arkadaşlarla Vakit Geçirmek

Gittikçe daha fazla kadın arkadaş, Sevgililer Günü'nden önceki günü birlikte geçiriyor. Buna "Galentine's" denir - "gal" ("girl" için argo) ve Valentine's kelime oyunu. İnsanlar bir şeyler içebilir, spaya gidebilir veya sadece birbirleriyle iyi vakit geçirebilir.

İşte İngiliz aktris Lucy Fallon'un Galentine's Day yazısı.

3. Yaşlılara Sevgi Göstermek

Bazı insanlar da bu günü yaşlılara biraz sevgi göstermek için kullanır. Geçen yıl, "Gardai" olarak da bilinen İrlanda polisi, karantinadaki yaşlı insanlara onlara Sevgililer Günü hediyesi vermek için ziyaret etti.

Birleşik Krallık'ta, bu hayır kurumu Sevgililer Günü'nde gönüllülerin yaşlıları ziyaret etmesini veya aramasını sağlıyor ve ABD'de "Cupid Crew" adlı gönüllüler her yıl yaşlılara çiçek ve kart gönderiyor.

4. Evcil Hayvanlara Hediye Almak

Gittikçe daha fazla insan evcil hayvanlarının gerçek sevgilileri olduğunu düşünüyor. Aslında, bu Sevgililer Günü'nde Amerikalıların evcil hayvanlarına 2 milyar dolarlık rekor miktarda harcamaları bekleniyor.

Ne düşünüyorsunuz?

Bu romantik olmayan Sevgililer Günü kutlamaları hakkında ne düşünüyorsunuz? Düşüncelerinizi bir Engoo eğitmeniyle paylaşın! Engoo'nun yüzden fazla ülkeden binlerce İngilizce eğitmeni var, böylece Sevgililer Günü'nün dünya çapında nasıl kutlandığını tartışırken İngilizce konuşma pratiği yapabilirsiniz.

Ve tartışacak daha ilgili eğlenceli gerçekler için bu Engoo Daily News derslerine göz atın

Dersleriniz sırasında Sevgililer Günü temalı sanal arka planı kullandığınızdan emin olun!