Engoo'nun Son Güncellemesi: Otomatik Ders Kayıtları

Bir derste öğrendiğiniz her şeyi hatırlamak kolay değil. Not alırken bile bazen önemli şeyleri kaçırırsınız. Bu nedenle, en son güncellememizi duyurmaktan mutluluk duyuyoruz: ders odamızda yerleşik bir ses kayıt aracı.

Bu özellik otomatiktir, bu yüzden her zamanki gibi bir ders alın ve sonunda bir kayıt sizi bekliyor olacak. Bugün size kayıtlarınızı nerede bulabileceğinizi göstereceğiz ve bunlardan en iyi şekilde yararlanmanız için bazı ipuçlarını paylaşacağız.

Ders Kayıtları Nerede Bulunur?

Ders aldıktan sonra kayıtlarınızı nereden buluyorsunuz?

 1. Dinlemek istediğiniz dersin ders notlarına gidiniz.
 2. Ders odasına girmek için notların altındaki düğmeye tıklayın.
 3. Ders odasının üst kısmında bir müzik çalar göreceksiniz. Bu sizin ders kaydınız. Dinlemeye başlamak için oynat'a tıklayın!

Aşağı kaydırırsanız, ses çalar sayfanın sağ tarafına, sohbet kutusunun yukarısına hareket edecektir.

Dinlerken:

 • Her seferinde 10 saniye ileri ve geri atlayabilirsiniz.
 • Oynatma hızını değiştirerek kaydı hızlandırabilir veya yavaşlatabilirsiniz.

Lütfen aklınızda bulundurun:

1. Engoo'ya ücretli üye olduğunuz sürece tüm ders kayıtlarına erişebilirsiniz. Üyeliğinizin süresi dolarsa, yalnızca son yedi gün içinde aldığınız derslerin ders kayıtlarına erişebilirsiniz.

2. Şu anda Safari'de veya iOS cihazlarda oynatma özelliğini desteklemiyoruz. Bunun üzerinde çalışıyoruz ve hazır olduğunda bir duyuru yapacağız. Bu arada, kayıt aracını aşağıdaki tarayıcılarda ve cihazlarda kullanabilirsiniz:

 • PC
  • Windows: Chrome, Firefox, Microsoft Edge
  • MacOS: Chrome, Firefox
 • Mobile Devices
  • Android: Chrome

Ders Kayıtlarınızdan En İyi Şekilde Nasıl Yararlanabilirsiniz?

1. Seyahat Esnasında Dinleyin

Herkesin her ders için notlarını gözden geçirme zamanı yoktur. Artık işe giderken, ev işi yaparken veya egzersiz yaparken derslerinizi kolayca inceleyebilirsiniz. Arka planda kaydı dinlemeniz yeterlidir. Hatta ilk seferinde kaçırdığınız bazı şeyleri fark edebilirsiniz!

2. İlerlemenizi takip edin

Daha az gramer hatası mı yapıyorsunuz, daha uzun cümlelerle mi konuşuyorsunuz veya şimdi daha kendinden emin görünüyor musunuz? Öğrenmek için geçmiş ders kayıtlarınızı kontrol edin. Üç ay, yarım yıl, hatta bir yıl önce kendinizi dinleyerek, ne kadar geliştiğinizi ve hala ne üzerinde çalışmanız gerektiğini anlayacaksınız.

3. Dinleme alıştırması yapın

Bazı insanları anlamak diğerlerinden daha zordur çünkü daha hızlı konuşurlar ya da alışık olmadığınız bir aksanları vardır. Ders kayıtlarını dinleyerek farklı hızlarda ve farklı aksanlarda konuşulan İngilizceyi daha iyi anlayabilirsiniz. Gerekirse ses hızını da yavaşlatabilirsiniz.

4. Telaffuzunuzu Geliştirin

Telaffuzunuzu geliştirmek için "gölgeleme" adlı bir tekniği deneyin. Basitçe bir kaydı oynatın ve eğitmeninizin söylediklerini söylerken tekrar edin. Ne söylediğinize odaklanmanızı gerektiren normal konuşmanın aksine, gölgeleme nasıl ses çıkardığınıza odaklanmanızı sağlar: aksanınız, tonlamanız, ritminiz, cümle vurgunuz vb.

Kayıt Özelliğini Deneyin!

Kayıt özelliğinin Engoo'daki öğrenme deneyiminizi daha da iyi hale getirmesini umuyoruz. Henüz yapmadıysanız, Engoo'ya katılın ve dünyanın her yerinden profesyonel öğretmenlerle bire bir İngilizce dersleri almaya başlayın.